Červenec 2014

Staveniště XVII.

30. července 2014 v 19:45 | Hanneton |  IT Vanessa
Dnešním dílem vás budu provázet já, nejcennější klenot Hannetoniny sbírky, Vanessa Perrin. Jsem totiž Fashion Royalty a kdo je víc? Ha, nikdo, jen já bohyně sbírky. Jsem také první průvodkyně na přání, žádal si mě jakýsi seňor Ľubo. Doufám, že je to svobodný a bezdětný dolarový multimilionář s devadesátkou na krku a čtyřicetistupňovou horečkou. No nic, jdeme na stavbu, což má být hlavní účel dnešního programu.

↓ Dnes začali vozit budky druhého patra. Protože jsem prostě úžasná a dokonalá, podařilo se mi potkat budku zrovna na cestě.


Staveniště XVI.

26. července 2014 v 21:00 | Hanneton |  MS Street Kennedy
Šestnáctou návštěvou staveništěm vás provede panenka My Scene Kennedy.

Nejprve klasická fotka z místa, ze kterého je fotka ve většině staveništních článků. Jak je vidět, buňky náležející do druhého podlaží jsou již dovezeny všechny.


Staveniště XV.

19. července 2014 v 11:16 | Hanneton |  IT Natalia
Dáme si přestávku od panenek Monster High, a proto dnešní průvodkyní včerejšími fotkami ze staveniště je přinaštvaná panenka Integrity Toys Basic Edition Natalia.

Nejprve si dáme klasickou fotku z jednoho místa, na kterou jste již zvyklí. Je vidět, jak se původní propast stále víc zaplňuje.


Vysočina fest

13. července 2014 v 10:04 | Hanneton |  Chelsea
Tento článek je věnovám především Šárce, protože je smutná, že jí kvůli špatným zádům návštěva nevyšla. Tak snad aspoň malou náplast jí to přinese.
Vysočina fest je multižánrový kulturní festival, který trval tři dny od čtvrtka 10. 7. do pátku 12. 7. 2014 a letos se uskutečnil teprve po druhé. Jako místo konání byl zvolen jihlavský amfiteátr umístěný vedle ZOO, vetšina lidí mu říká prostě letňák, neboť to tu kdysi sloužilo i jako letní kino. Moje babička vyprávěla, jak zde poprvé viděla film Poklad na stříbrném jezeře a bylo to prý tehdy něco úžasného, všude hromady lidí, i na stromech prý seděli. Jen v té době tam ještě viselo skutečné plátno, sice velké, ale nebyla to pevná stavba jako nyní. Krátce před revolucí prý byla postavena ona pevná promítací plocha, promítací kabina dotala nové , tehdy špičkové, vybavení, ale protože po sametové revoluci do čela tehdejšího provozovatele Parku kultury a oddechu přišla neschopná osoba, vše v roce 1992 padlo a rozkradlo se.
Po přelomu tisíciletí se tu činnost letního kina pokoušela obnovit pojízdná promítací kabina, ale měla mizernou výbavu na tak velké kino a na plátno dopadal jen malý obdélníček úplně dolů té ohromné promítací plochy, takže o to brzy nebyl zájem.
V současnosti promítací plocha slouží maximálně jako držák reklam při různých akcich, neboť před ní je malé pódium a podle velikosti akce se buď postaví dočasné velké pódium přes toto malé, jako v případě Vysočiny festu, nebo postačí právě i to malé.

↓ Blog je především panenkářský, tak aspoň na několika fotkách se panenka musí objevit. Fotky vznikly před začátkem hlavního programu, tak tam lidí není moc. V pozadí je vedlejší pódium pro alternativní muzikanty.


Staveniště XIV.

12. července 2014 v 10:15 | Hanneton |  MH Lagoona
Dnes se podíváme s Lagoonou na to, jak cestuje a roste "popundeklová šaboudka" a opěrná zeď, či plot.

↓ Takto jsou přiváženy jednotlivé kus šaboudky. jak vidíte jde již o hotové dílce.


Staveniště XIII.

9. července 2014 v 16:36 | Hanneton |  MH Clawdia
Dnešní díl moc nového nepřinese. Popundeklové šaboudce přibyla jen dvě další pole, avšak stavbyvedoucí roupama neví coby, šaboudka ho asi omrzela a začal dělat základy pro budoucí plot kolem areálu.
Nad zdejším harmonogramem prací zůstává rozum stát. například třikrát kopali a zahrabávali totéž místo. Nejdříve tam kopali výkop pro jedno kanalizační vedení, zřejmě pro odpadní. Pak zjistili, že tam musí b7t ještě kanalizace pro dešťovou vodu, tak to vykopali a zahrabali znovu. Ale to nestačilo, ještě něco tam potřebovali, tak se totéž místo kopalo znovu a motohodiny bagru zase jely. Tahle stavba určitě musí převýšit původní rozpočet. A to samé zdění zdiva v přízemí objektu. Nejdříve to vypadalo, že chtějí postavit všechny zdi dřív, než začnou dělat horní šaboudku, aby na to měli denní světlo (pod šaboudkou je tma, museli by si svítit). Nestalo se tak, začala růst na jednom okraji stavby šaboudka. Avšak ta najednou také byla přerušena a ejhle, začal se dělat základ pro plot. A podobných příkladů se tu najde.

Tak jdeme na to, dnešní sličnou průvodkyní bude příšera Clawdia.Lily fashion hledá topmodelku: Červený koberec

5. července 2014 v 9:20 | Hanneton |  MH Cleo
Rozhodla jsem se po delší době opět zúčastnit Lilyiny soutěže Lily fashion hledá topmodelku. Do třetího kola soutěže se měly posílat fotky panenky oblečené na červený koberec. Vybrána byly Monster High Cleo de Nile, měla jsem prostě náladu přihlásit příšerku a ne krasavici. Fotky dalších soutěžíccích s anketu naleznete na blogu Lily v tomto článku: http://lilyfashion.blog.cz/1407/lily-fashion-hleda-topmodelku-3-kolo


Staveniště XII.

4. července 2014 v 20:57 | Hanneton |  MH Catrine
... aneb popundeklová šaboudka. Ano, zatímco přizemní část stavby byla betonavána jako protiatomový kryt, první patro je jen parodie na regulérní budovu. Vnější stranu obvodových stěn totiž tvoří cementotřískové desky Cetris tloušťky 22 mm přišroubované ke kovové kostře. Na vnitřní straně stěn této šaboudky jsou zase dvě vrstvy sádrokartonou. A na podlaze leží také cementotřískové desky.


Staveniště XI.

2. července 2014 v 11:00 | Hanneton |  Urban Vita blond
Dnešní fotky jsou již poněkud starší, pocházejí z 26. června, ale dřív se mi je zveřejnit nepodařilo. Průvodkyní s vlasy do pasu a svádící bitvu o zázemí pro sportovce jest nová urbanka.

↓ Nejprve vám ukáže klasický pohled, které se objeví skoro každé focení a a dlouho ho již neuvidíte, nebo't brzy bude položen strop a poroste 2. podlaží (1. patro).