Listopad 2015

Muzum hraček na Pražském hradě I.

14. listopadu 2015 v 9:01 | Hanneton |  Ostatní
Ľubo s Nikky, tedy hlavně Ľubo, ale Nikky se k němu přidala, aby byli dva na jednu, si přáli zveřejnění fotek panenek z Muzea hraček na Hradě. Dnes přináším první část z nich, jsou bez popisů, protože tomu rozumím jako koza petrželi. Případné otázky směřujte na sekretariát Ľubovy znalecké kanceláře.
Muzeum hraček sídlí v prvním a druhém patře budovy Starého purkrabství. V prvním patře jsou staré hračky různorodého charakteru, panenky, medvídci, autíčka, pokojíčky, vláčky, lodičky... a druhé patro patří převážně Barbiím, ale najdou se tam i jiné figurky a panenky typu Barbie. Část hraček pochází ze sbírky filmaře a karikaturisty pana Ivana Steigera.
Fotky jdou většinou tak, jak jsem je pořídila v časové posloupnosti. Dnes se podíváme na nejstarší kusy Barbií a Kenů.

↓ Panenka Lilli - předchůdkyně Barbie. Panenka, kterou se Ruth Handlerová inspirovala při návrhu Barbie.


Sraz v Praze 18. 10. 2015

8. listopadu 2015 v 14:20 | Hanneton |  Ostatní
Přináším fotky ze setkání s Nikky a Ľubem. Přáli si, abych je zveřejnila, tedy tu jsou.


Zaječí skok

5. listopadu 2015 v 13:00 | Hanneton |  Chic 2007 Teresa
Dnes si s Teresou uděláme výlet na "Zaječák." Zaječí skok je přírodní rezervace asi dva km od Jihlavy a překrývá se s evropsky významnou lokalitou nazvanou také Zaječí skok. Zájmem ochrany jsou strmé skalní útvary nad pravým břehem řeky Jihlavy, suťový les a teplomilnější druhy rostlin. Rezervace má rozlohu zhruba 1, 5 ha, tedy se tu setkává mnoho biotopů na malé ploše. Jde o nejstarší přírodní rezervaci na Vysočině, německy byla nazývána Hasensprung. Přes rezervaci vede turistická červená trasa z Jihlavy do Rantířova a po cestě se nachází vyhlídka z oněch skal nad řekou nazvaná také Zaječí skok.