Květen 2016

Úkryt murény

21. května 2016 v 13:34 | Hanneton |  Ostatní
Druhou podmořskou dekoraci od Schleichu představí mořská panna z Drahokamového království. V katalogu to nese název Úkryt murény. Podstavec je stejný jako v případě Korálových rybek, jen do otvorů místo zelených rostlin jsou zapíchány korály, které po nasvícení ve tmě svítí.


Korálové rybky

15. května 2016 v 8:26 | Hanneton |  Ostatní
Mořská panna z cukrového království vám představí set korálových ryb od německé firmy Schleich. Ale nejprve od začátku, jak tomuto novému sběratelskému směru došlo. Tedy, mořské panny jsem měla ráda vždy, vždy se mi líbily jejich hromadné fotky u Nikky a jiných, tedy hlavně zahraničních sběratelů, ale vždy jsem si říkala, že u mě budou nevyužité, tak je nebudu hromadit. Před dvěma roky jsem sice pořídila Ariel od Mattela, ale velmi zklamala, takže mě zase brzy opustila.

Někteří jistě víte, že mám ráda panenky příšerek Monster High. Od letošního roku však dochází ke změně jejich malby tváří. Nová malba je roztomilá a sladká a panenky se více začínají podobat jedna druhé. Objektivně na to pohlédnuto, panenky jsou stále hezké, ale už to nejsou staré dobré Monster High. Navíc mi stále nevyrobili vytouženou klasickou mořskou pannu, tj. křížence pouze člověka a ryby. Jinak kříženci kdečeho s rybou jsou, ale to mě moc nezaujalo, také se mi zdají i dost překombinované.

Dále letos Mattel přichází s novým projektem Dreamtopia, tedy vysněnou říší Barbiiny nejmladší sestry Chelsey a tam se objevují nové krásné mořské panny z různých království (ta z Cukrpového království je právě i v dnešním článku). Sice nejsou celokloubové, ale dokážou aspoň sedět a jsou bez přetechnizovaných funkcí, což jsou podmínky mořských pannen, které budu občas hromadit a ještě se mi zdají pěkné i na pohled.