Říjen 2016

20. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava

30. října 2016 v 6:00 | Hanneton |  Fashionistas 13
Letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, konaný od 25. 10. do 30. 10., je dvacátý, tedy výroční, proto je pojat ve vetším stylu. Na Masarykově náměstí kvůli němu vznikla neápaditá expozice. U všech míst spojených s festivalem letos stojí dřevěná konstrukce představující regály. Autoři tototo projektu Vít Šimek a Josef Čančík nabádají kolemjdoucí, že nepotřebné věci, které nám leží doma, máme přinést na tyto regály a jiní si to mohou zase vzít. Tyto regály nahradily lońská ohniště, která vám přiblížila Barbie Fashion Fever v tomto článku. Pouliční vizualizaci vyročního festivalu vám ukáže fashionista š. 13.


České stříbro u parku Gustava Mahlera

29. října 2016 v 9:13 | Hanneton |  Fashionistas 13
Do Jihlavy k parku Gustava Mahlera od 22. 10. 2016 přišla výstava fotografií České stříbro. Jsou to fotografie českých významných žen. Dvanáct velkoformátových portrétů žen od fotografa Karla Cudlína kroží na dvanáct metrů vysokém kovovém "ruském" kole, navrženém architekty Martinem Rajnišem a Oldřichem Sládkem. Kolo se táčí na elektrický pohon a sedícímu divákovi zobrazuje rotující portréty v zrcadle. Vyprojektovala a zrealizovala ho společnost EXCON, a.s. Na fotografiích se nacházejí ženy, jejichž životy jsou spjaté s osobní statečností a společenskou morálkou. Jsou tu známé osobnosti jako Dana Němcová, Jiřina Šiklová nebo Eva Jiřičná, bývalá předsedkyně Akademie věd ČR Helena Illnerová i regionální autority jako zakladatelka Městské Charity Plzeň a varhanice Anna Srbová, někdejší starostka Rudné u Prahy Miluška Havlůjová, či Helena Faberová, která stála u zrodu Diecézní charity v Českých Budějovicích. Tuto fotografickou výstavu vám lehce ukáže Barbie Fashionista č. 13.


Babakatí překvapení

17. října 2016 v 6:00 | Hanneton |  Popelka
Na podzimním panenkářském srazu jsem mimo plánované úlovky získala i neplánované, což jsou troje originální šaty pro Barbie. Bylo to velice milé a nečekané překvapení od Ivany - Babakat, za což jí děkuji, jsem takovým čestným darem velmi poctěna a srdečně, hluboce, opravdově, vážně jí děkuji. A protože má Popelka na sobě neměla ještě nic jiného, než své plesové modré šaty, předvede vám zmíněné dary a vy můžete posoudit, jak jí to sluší v civilu. Jen zatím nevím, od jakých Barbií šaty jsou. Na téhle Popelce mám velmi ráda její ruce, na fotopříbehy to není, ale na jednorázové pózovací fotky jsou skvělé, vypadají velmi živě.


Pepper

16. října 2016 v 7:41 | Hanneton |  BJD Pepper
8. 10. 2016, to je den, kdy se mi do pazourů dostala BJD Doll Leaves Pepper. Získala jsem ji díky úžasným lidem z webu panenka-panennky.cz. Od nich mám nakonec také i tři paruky pro ni. Panenku jsem si vyzvedla na pražském panenkářském srazu a objednala si k ní 4 paruky na vyzkoušení s tím, že jí dvě vyberu. No, nakonec mám tři, jak byly pěkné.
Panenka měří cca 43 cm, má superkloubové tělo, pospojované gumičkami a malbu obličeje mají na svědomí zázračné ruce Niny Eley76.

↓ Panna a její tři paruky, vše v krabicích.


Vivat Amfora Restaurant!

15. října 2016 v 8:27 | Hanneton |  Ostatní
Byl to ten slavný den, kdy tam byl přivezen zástup panenek. Byla to osmá říjnová sobota, léta páně 2016 a v restauraci Amfora se konal velký pražský podzimní sraz panenkářů. Tentokrát se mi povedlo ho konečně navštívit ( koná se každoročně na jaře a na podzim od října 2006 ) a byl to fantastický zážitek. Potkala jsem pár lidí z blogů a musím říct, že naživo jsou ještě sympatičtější než na blozích, např. Babakat, Nauriel, Jitacopi jsou velmi příjemné a skvělé ženy. Jitka s Lenkou mi vždy připadaly už na blozích jako spřízněné duše a je to pravda, rozumí si jako sestry, i jídlo a pití měly stejné.
Dále jsem potkala i Ľuba, ale toho znám naživo už od loňka, takže jsem tušila do čeho jdu. Dokonce se láskyplně pomazlil i s mojí novou BJD ( Ľubo BJD údajně nemá rád ), kterou jsem si na srazu vyzvedla a pořídila jí tam nějaké paruky. Takže jsem jako správný návštevník srazu o peníze chudší, ale o panenkovský majetek bohatší.
V tomto článku přináším nějaké fotky panenek, které byly vysavené na srazu. Mé tam nejsou žádné, neboť jsem se nedomnívala, že bych měla něco zajímavého k vystavení. Omlouvám se všem majitelům, že neuvádím jejich jména, ale jednoduše už nevím, čí co většinou je. Jinak pěkné fotky ze srazu pořídila i Ivana: babakat.blog.cz/1610/podzimni-amfora . A v poslední řadě nesmím zapomenou poděkovat organizátorům srazu Leně a Michalovi z panenka-panenky.cz, bylo to úžasné.Láda, láda, čokoláda

1. října 2016 v 7:33 | Hanneton |  MTM Blue tmavě
K letošním narozeninám nebo jmeninám jsem dostala tuto kulatou krabici se šesti druhy čokolád rozlišených podle množství obsahu kakaa. Chtěla jsem takový nádherný dárek využít k focení s panenkou, škoda se tím nepochlubit, že? K focení byla vabrána má oblíbená Barbie z řady Made to Move, která je pohybově skvěle nadaná a k čokofocení se pěkně hodí.