Srpen 2017

Miss Sweet Love 2017 - 6. kolo: OOTD: Outfit of the day

23. srpna 2017 v 15:57 | Hanneton |  Ostatní
V šestém kole Miss Sweet Love byl úkol vyfotit outfit of the day, neboli ústroj dne. Měli jsme panenku obléct do kompletní ústroje do města, na pochůzky, procházku parkem..., nezapomenout na kabelku, boty a doplňky, které ústroj dotváří. V tomto kole jsme nefotografovali jen jednu fotografii jako obvykle, ale hned tři, ze kterých nakonec vznikla koláž.

Panenku jsme oblékla do černých šatů od Barbie Basics, modelu 9, růžový opasek je od Fashionistas č. 22, náramek, kabelka a náhrdelník pochází ze samostatného doplňkového balíčku, černé gladiátorky zase z jiného balíčku pouze s doplňky pro Barbie.

První obrázek a tedy zárověň koláž je soutežní fotka. Ostatní soutěžící můžete zhlédnout tu.


Toblerone

20. srpna 2017 v 15:48 | Hanneton |  Style Grace
Toblerone je švýcarská značka čokolády, která typický tvar tyčinky s trojúhelníkovým průřezem. Jednotlivé kousky jsou odděleny a dají se odlamovat. V roce 2016 Toblerone mění tvar, aby výrobce snížil váhu a ušetřil. Výrobce čokoládových tyčinek Mondelez International se totiž rozhodl udělat mezi typickými čokoládovými jehlanky větší mezery. Zatím jen v Británii, kde se však změna u řady lidí nesetkala s nadšením. Čokoládových dílků je ve stejně velké krabičce méně a čokoláda je tak lehčí, hmotnost klesla až o 12 procent. Týká se to dvou typů balení prodávaných ve Velké Británii: z 400gramového se stalo 360gramové a z 170gramového pak 150gramové.

Čokoláda Toblerone obsahuje drobné křupinky medovo mandlového nugátu. Existují různé varianty, např. mléčná, hořká, bílá... Prodává se v obalech z tuhého papíru barevně odlišených podle druhu čokolády. Toblerone začali vyrábět v Bernu v roce 1908 Theodor Tobler a Emil Baumann a o rok později si ji zaregistrovali jako ochrannou známku. Název vznikl spojením Toblerova příjmení, města Bernu a italského výrazu torrone (turecký med). Trojúhelníkový tvar čokolády je inspirován švýcarskými horami, logo firmy nese obraz Matterhornu a medvěda, který je v bernském městském znaku. V roce 1970 se firma spojila s rakouským koncernem Suchard, od roku 1990 je majetkem americké společnosti Kraft Foods,od roku 2012 pod oficiálním názvem Mondelēz International. Je to jediná tradiční švýcarská čokoláda, která se ještě vyrábí na švýcarském území. V původní tovární budově sídlí Bernská univerzita a výroba byla přestěhována na předměstí Brünnen.

Balení čokolády Toblerone na fotografiích je 360 gramové, má mezi jednotlivými dílky větší mezery. Bylo pořízeno na trajektu pendlujícím mezi Velkou Británií a Francií a při jeho rozbalení asistuje panenka Grace, kterou mi darovala Nikky.


Miss Sweet Love 2017 - 5. kolo: Black & White

12. srpna 2017 v 9:26 | Hanneton |  Ostatní
Už jsme v polovině soutěžního klání, tedy v 5. kole soutěže krásy u Nicole byl úkol nafotit černobílý portrét soutěžící panenky. Aby vynikl kontrast tmavé a světlé, oblékla jsem panenku do jednoduchého žluto-růžového trika od Made To Move. Moc jí neslušelo, ale na černobílé fotce se to ztratí. Hlavně, abych dosáhla světlého objeku před tmavým pozadím. Žádné šperky a jiné drobnosti jsem nepoužila, chci dosáhnout dojmu, že v jednoduchosti je krása. První fotografie je soutěžní. Ostatní soutěžící jsou k vidění zde.


U jezera

2. srpna 2017 v 6:00 | Hanneton |  Ostatní
Panenka Sal-Lee se po přetělení vydala na návštevu k jezírku do jiné zahrady. Jde o zahradu mé tety a má opravdu krásné jezírko.